detské piesne nielen pre dospelých

Roman Dovala

Krčméryho 7, Badín
0905 75 76 72
dovala.roman@gmail.com

Do Liptovského Jána sme išli v domnení, že sa bohoslužby začínajú o 9.30. A cestou v aute si hovoríme, no, teda, tak to prídeme konečne raz v riadnom predstihu. Po príchode sme zistili, že začínajú o 9.00 a máme 5 minút do začiatku. Nuž, nebolo mi všetko jedno...Privítal nás pán farár Peter Taját, veľmi milý, otvorený, seriózny a ochotný chlapík, ktorý sa neskôr ukázal, že nielenže je dobrý farár, aktívny v službe a zodpovedný, ale aj výborný a citlivý zvukár, čo nám samozrejme pomohlo k pohode pri popoludňajšom koncerte.

Bohoslužby dopadli hádam v pohode. Kázal som na text o búrke na mori. Na záver som pripomenul, že tak, ako sa musia utíšiť živly, potrebujeme aj my v cirkvi trochu utíšenia, pod Božím prstom! Ľudia boli milí, počúvali a celkom dosť ich aj prišlo.

A pozorne vnímali aj program, ktorý bol pripravený následne na dvore farskom, spevokoly, a to až tri, deti, ženy, muži! Básne, prednáška. A napokon, ako to už na zborových dňoch býva, aj guľášik. Jedným z benefitov našej služby PBM je i to, že môžeme spoznať chute a spôsoby varenia guľáša po celom Slovensku. Tu bol tiež veeeľmi chutný, ba asi aj lepší ako v.... :)

Náš koncert prišiel na rad na záver. Zjavilo sa aj zopár kolegov liptovských, čo ma potešilo. V príjemnom prostredí, s výborným zvukom, s atmosférou, ktorá mi prišla na môj vkus úplne super, odohrali sme naše pesničky, zaspievali, pohovorili, tak, aby sme všetci mali pocit, že k sebe patríme a že nás Boh spojil pre radosť a službu.

Ďakujeme.

Liptovský Ján, 10.9.2017

...