detské piesne nielen pre dospelých

Roman Dovala

Krčméryho 7, Badín
0905 75 76 72
dovala.roman@gmail.com

Šahy

Len pár kilometrov od hraníc s našimi maďarskými susedmi zazneli naše piesne na Božiu chválu. Bola to tuším divadelná sála alebo niečo podobné, v centre mestečka Šahy. Privítala nás p. farárka Hanka Peničková, ktorá nás aj pozvala, aby sme boli súčasťou slávnostných dní v meste, a aby do tých slávností bol vnesený aj duchovný - kresťanský rozmer.

Milý pán zvukár nám pripravil všetko potrebné na hranie, šupli sme krátku zvukovú skúšku a potom to už pomaličky fičalo na našu radosť a hádam aj tej, síce nie veľkej skupinke ľudí, ale verím, že vďačnej a pre mňa príjemnej.

Ani neviem, ako cez tie všetky pesničky a reči pomedzi hodinka koncertu ubehla, aby sme sa mohli poďakovať a zaspievať „ Ježiš nám dáva životný cieľ a optimizmus viery...“. Toto síce neznie dvakrát ako pre deti, ale naše koncerty a pesničky už dávno nie sú a vlastne nikdy neboli celkom pre deti alebo len pre ne. Ale, chcel som povedať, že Ježiš dáva to, čo potrebujeme najviac a za to buď Mu vďaka. Aj za tento koncertík, ktorý sme mohli odohrať v Šahách, stretnúť fajn ľudí, ktorí veria tomu, čo robíme a my im odovzdať kúsok toho, čo cestou „ Podľa Božej mapy“ nesieme. 

 

výber piesní z koncertu

výber piesní z koncertu