detské piesne nielen pre dospelých

Roman Dovala

Krčméryho 7, Badín
0905 75 76 72
dovala.roman@gmail.com

O NÁS

Videozáznamy

Mgr. ROMAN DOVALA, Evanjelický a.v. farár:

Bolo to už hodne dávno, keď som začal snívať o tom, že raz budem hrať a spievať svoje pesničky, s gitarkou a že ľuďom sa to bude páčiť. Veru, trvalo viac ako 30 rokov od prvého brnknutia na gitaru po prvé tóny piesne Vtáča z CD prehrávača v našom aute. Ale podarilo sa...! 

Podľa Božej mapy, ak teda človek kráča podľa nej, to trvá niekedy dlhšie, ale nebýva to na škodu. A niektoré vstupy i výstupy sú dosť odlišné od pôvodných plánov, ale zrazu zistíte, že je to dobre tak ako to je a cítite sa šťastný i spokojný človek. 

Môžem hrať a spievať, tvoriť, vymýšľať, podávať ďalej. Môžem viesť k hudbe a piesňam naše deti, Kiku a Klári, môžeme sa hrať na umelcov, ktorí robia svet, aj svet cirkvi krajší a požehnanejší. 

Nie, nie som farár s gitarou, som obyčajný človek, kresťan, ktorý svoj pesničkový svet vniesol do sveta kňazskej služby. Vlastne sám Pán Boh to tak nejako zvláštne spojil, ako to On zvykne robiť. A tak nenápadne kážem piesňami deťom i dospelým. 

Otváram svoje srdce, aby sme mali všetci otvorené srdcia pre veľké a pekné veci, ktoré sú súčasťou života. Možno i pre sny, terajšie i budúce, pre lásku, pre vieru, pre priateľstvo, pre tajomstvá, tak nejako sa mi to zdá. 

Ale jedno viem celkom určite: " Hľadajte najprv kráľovstvo Božie a Jeho spravodlivosť a všetko ostatné vám bude pridané..." Mt 6,33

Keďže okrem piesní pre deti sa mi po gitare popletajú aj iné melódie a v hlave poletujú aj iné myšlienky ako obsah biblických príbehov :), z času na čas sa zrodí i pieseň, ktorá hádam môže byť nazvaná...populárna alebo kresťanská populárna...? 
Väčšinu z nich hrávam s kapelou Pedaropeja, ale niektoré si sebecky nechávam pre seba! :))

Súčasťou nášho tímu je i manželka Lucka, ktorá je našou fotografkou, kameramankou a adminkou stránky. Okrem toho robí bublinkovú a chemickú show a pripravuje pre nás propagačný materiál - záložky a fotografie.

 

BUBLINY

  • Spestrenie našich koncertov a detských besiedok: 
  • Bublinky a megabubliny z nášho bublifuku Kremík

 

FOTOGRAFIE a záložky

  • Fototvorba v podobe záložiek, pohľadníc,obrazov s biblickým veršíkom.
  • Všetky fotografie sú autorské ;)